YÖNETİM KURULU MESAJI

Sevgili  Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mezunları,

Mezunlar derneğimiz 24.4.2007 tarihinde kurulmuştur. Derneğimizin başlıca amaçları arasında Ziraat Fakültesi bünyesinde lisans veya lisansüstü eğitimini tamamlamış Ziraat ve Gıda Mühendisleri arasında dayanışma ve birliği sağlamak, bilimsel ve eğitsel çalışmaları özendirmek, akademik çalışmaların niteliğinin arttırılması konusunda belirleyici olabilecek şartları oluşturmak ve mezunlarımızın mesleki alanlarını ilgilendiren konularda akademik ve sosyal etkinlikler gerçekleştirmek ve/veya yapılan etkinlikleri desteklemektir. Henüz eğitime başlamamış olan Peyzaj Mimarlığı Programı mezun verdiği zaman Dernek Tüzüğü’nde de belirtildiği üzere derneğimizin kapsamı içinde olacaktır.
Derneğimiz bir açıdan sosyal ortamlarda mezunlarımızı bir araya getirmeyi, diğer açıdan da düzenleyeceği panel, konferans vb. etkinlikler ile de mezunlarımızın mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda yer almasını istediğiniz konular ile ilgili önerilerinizi bekliyoruz.
Derneğimizin WEB sayfasını mümkün olduğunca üye olsun yada olmasın tüm mezunlarımızın rahatlıkla kullanabileceği ve iletişim kurabileceği bir şekilde tasarlamaya çalıştık. WEB sayfamızın tasarımını yapan Gıda Mühendisliği Programı öğrencimiz Gerçek Sayıcı’ya çok teşekkür ediyoruz. WEB sayfamızla ilgili bizlerin gözünden kaçan  ve sizlerin eksiklik olarak nitelediği hususlarını bildirebilirseniz seviniriz.
2007 yılının Nisan ayında kurulan derneğimizin ilk tanıtım toplantısını 11 Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirdik. Bu toplantı için Prof. Dr. A.Vahap Katkat’a, Tarım İl Müdürümüz Hüseyin Yıldızer’e,  İlhan Demiröz’e ve bizlere zaman ayıran tüm mezunlarımıza katılımlarından ve desteklerinden dolayı  teşekkür ederiz.
Derneğimizin logosunu yapan Cüneyt Şenyavaş ve Mürekkep Ajans’a katkılarından ve güzel eserinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Tüm mezun arkadaşlarımızın derneğimize katılımlarını ve desteklerinizi bekler, saygılar sunarız.

 

Yönetim Kurulu